Zbigniew Kozak

Zbigniew Kozak

poseł na sejm Rzeczypospolitej Polskiej V i VI kadencji

Mój blog na www.mPolska24.pl – Jeżeli na Cyprze jest grabież, to jak nazwać grabież moich składek OFE przez polski rząd?

Miedwiediew

Pacta sunt servanda – łac. umów należy dotrzymywać

Jak na Cyprze rząd chce zabrać kasę obcokrajowcom powyżej 100 tys. euro to to się nazywa grabieżą. Jak w Polsce rząd zabrał swoim obywatelom część składki OFE i podnosił wiek emerytalny to co to jest? Burzymy się na sytuacje na Cyprze a tak spokojnie podchodzimy do tego co się stało w Polsce. I co ciekawe w Polsce nie ma kto nas bronić; chociaż czasami sam złodziej mocno krzyczy łapać złodzieja. A czym jest kradzież części mojej składki  OFE? Parę lat temu zdecydowałem się na zawarcie paktu z państwem, podjąłem ryzyko i część składki przekazałem do drugiego filaru licząc, że chociaż ułamek moich dochodów będzie mój, i państwo będzie daleko od tych pieniędzy.  I było dobrze; przeszły rządy AWS, SLD, potem PiS i do władzy doszła konserwatywno liberalna Platforma Obywatelska … i co  … i futro. Sprawdziło się stare przysłowie- ta krowa co dużo ryczy, mało mleka daje. Nie lewica a liberałowie dobrali się do mojego portfela, co za czasy?

Całość na stronie : http://www.mpolska24.pl/blogi/post/4164/jezeli-na-cyprze-jest-grabiez-to-jak-nazwac-grabiez-moich-skladek-ofe-przez-polski-rzad

Przeczytano 82 razy