Zbigniew Kozak

Zbigniew Kozak

poseł na sejm Rzeczypospolitej Polskiej V i VI kadencji

W Rumi rozmawiają o Eko Dolinie

Gdynia, Rumia i Łężyce – mieszkańcy tych miejscowości zostali zaproszeni na dzisiejsze spotkanie dotyczące działalności EkoDoliny. Poseł Zbigniew Kozak również uczestniczy w spotkaniu-już wkrótce pojawi się relacja ze spotkania…

Problem związany z tym zakładem, a konkretnie zapachami z niego się wydobywającymi, i kwestią wpływu EkoDoliny na zdrowie mieszkańców, ciągnie się od dawna.

- Potrzeba było aż 10 lat, żeby EkoDolina w ogóle przyznała, że jest kłopot – denerwuje się pan Damian z Łężyc, jeden z przeciwników funkcjonowania zakładu. Dla niego i innych osób jedyne rozwiązanie to zamknięcie EkoDoliny.

- Ani to eko, bo to góra śmieci, ani dolina, bo to wzgórze – wtóruje im Zbigniew Kozak, poseł, który zajmuje się sprawami EkoDoliny.

Poseł mierzył poziom siarkowodoru na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, w okolicy ul. Górniczej w Rumi. – Normy były przekroczone kilkudziesięciokrotnie – zwraca uwagę.

Poseł przyjechał też na spotkanie, które odbyło się w minionym tygodniu w Rumi. Jego zdaniem władze uciekają od problemu, choć na spotkaniu zebrani otrzymali konkretne zapewnienia.

- Na początku listopada mieszkańcom Włókienniczej w Rumi i pobliskich ulic ma być przedstawiony harmonogram działań, jakie podejmie EkoDolina, żeby wyeliminować problem nieprzyjemnego zapachu – taką obietnicę złożyła Elżbieta Rogala-Kończak, burmistrz tego miasta.

źródło: http://www.dziennikbaltycki.pl/aktualnosci/452111,rumia-dzis-debata-o-problemach-z-ekodolina,id,t.html

Zapraszamy do pzreczytania relacji ze spotkania okiem Dziennika Bałtyckiego:  http://gdynia.naszemiasto.pl/artykul/1087431,eko-dolina-spor-o-zaklad-utylizacji-odpadow-w-lezycach,id,t.html#3fc983f4af8b024a,1,3,3

Przeczytano 126 razy