Zbigniew Kozak

Zbigniew Kozak

poseł na sejm Rzeczypospolitej Polskiej V i VI kadencji

Zawróćmy TIR-y na autostradę. Ratujmy pomorskie drogi – relacja z konferencji prasowej

 

 

 

Wczorajsza konferencja prasowa posłów PiS Zbigniewa Kozaka i Andrzeja Jaworskiego dotyczyła problemu z jakim borykają się mieszkańcy nie tylko Pomorza ale i całej Polski. Problem TIR-ów jeżdżących środkiem miasta jest poważny ale do rozwiązania – potrzeba tylko trochę dobrej woli odpowiednich osób.

Działacze Prawa i Sprawiedliwości policzyli ciężarówki podążające autostradą A1. Policzyli też TIR-y jadące lokalną trasą Gdańsk – Tczew. Po wprowadzeniu elektronicznego systemu opłat tzw. elektronicznych winiet – ruch na lokalnej trasie zdecydowanie wzrósł.

- Przez godzinę autostradą przejechały tę trasę dwa TIR-y. W tym samym czasie przez Różyny i Pszczółki przejechało ich kilkadziesiąt. To niszczy drogi i sprowadza niebezpieczeństwo na użytkowników dróg i mieszkańców miejscowości przez które wiedzie teraz trasa przejazdu wielkich ciężarówek. TIR-y wprowadzono pod okna mieszkań – mówi poseł Andrzej Jaworski, gdański lider PiS.

Posłowie Andrzej Jaworski i Zbigniew Kozak oraz radny Sejmiku Marian Szajna wystosowali apel do premiera Donalda Tuska o wyłączenie niektórych odcinków autostrad, dróg ekspresowych i krajowych z systemu opłat elektronicznych.  Chcą by system opłat ViaToll został wyłączony na tych odcinkach płatnych dla których alternatywą jest droga lokalna, biegnąca przez tereny mieszkaniowe.

Posłowie wysłali także apel do premiera Donalda Tuska w sprawie wyłączenia niektórych odcinków autostrad, dróg ekspresowych i krajowych z systemu opłat elektronicznych.

 

Przeczytano 50 razy