Zbigniew Kozak

Zbigniew Kozak

poseł na sejm Rzeczypospolitej Polskiej V i VI kadencji

Trójmiejski Park Siarkowodorowy

16 czerwca poseł Zbigniew Kozak wraz z kilkoma doświadczonymi osobami w kwesti ochrony środowiska wybrali się na wizję lokalną w okolice ul. Górniczej w Rumi. To co zobaczyli było przerażające…

Wszyscy odpowiedzialni za ED zaklinają, że jak będzie nowa kwatera to teraz będzie dobrze. Otóż nie będzie dobrze. Ktoś spyta, dlaczego? Dlatego, że nie stało nic na przeszkodzie, aby obecnie eksploatowana kwatera była dobrze zbudowana i zarządzana, nikt i nic nie wstrzymywało prac nad tą inwestycją. Obecne wysypisko zasypią ziemią i wszystkim będą wmawiać, że teraz jest bezpieczne. Otóż tak nie będzie. Wystarczy skorzystać z Wikipedii, aby dowiedzieć się jak długo takie skupisko wszelakiego świństwa będzie wpływało na nas wszystkich. Ta „gra” jest na czas, jak nic nie zrobimy z tą lokalizacją to po roku 2015 UE zabroni budowy nowych składowisk. Obok Gdyni wyrośnie rak ważący 15 mln ton i obejmujący ok. 80 h różnych złogów, gazów takich jak siarkowodór, metan, benzen, chlorek winylu, tlenek węgla, dwutlenek węgla, cyjanowodór, chloroform, toluen, ksylen i propylobenzen. Pyły zawieszone z metalami ciężkimi, ołowiem, rtęcią, cynkiem podstawowe produkty tej fabryki krążą nad Gdynią czyniąc z niej kurort o niespotykanym klimacie.
W zakładowej „super” elektrowni – Po spaleniu gazu wysypiskowego NA zewnątrz wydostaną się związki, które zawierają:
dioksyny, furany, tlenki azotu, tlenek węgla, tlenki siarki, chlorowodór oraz niespalone węglowodory. Szczególnie niebezpieczne są dioksyny i furany.
Chcecie chować swoje dzieci w takim środowisku?
Chcecie oddychać takim powietrzem?
Jak długo dacie radę?

Zapraszamy do obejrzenia filmu z wizji lokalnej:

 


 

W odpowiedzi na akcję Zarząd Eko Doliny wystosował pismo, które publikujemy poniżej:

Przeczytano 255 razy