Zbigniew Kozak

Zbigniew Kozak

poseł na sejm Rzeczypospolitej Polskiej V i VI kadencji

Tajemnicza dymisja? – Poseł Kozak wysadził wiceministra Daniluka

Były wiceminister finansów Dariusz Daniluk

Były wiceminister finansów Dariusz Daniluk

W dzisiejszych ogólnopolskich mediach wrze od informacji, że interpelacja posła Zbigniewa Kozaka spowodowała dymisję wiceministra finansów Dariusza Daniluka. Napisali o tym m.in. Dziennik Gazeta Prawna, Dziennik.pl, wybrzeże24.pl. Nagłówki brzmią mocno: Oficjalnie przyczyną odejścia wiceministra finansów są sprawy osobiste. Nieoficjalnie chodzi m.in. o konflikt interesów. Kto go wykrył? Gdyński poseł Prawa i Sprawiedliwości!

Zachęcamy do przeczytania dotychczasowych artykułów prasowych. Wkrótce ukaże się ich więcej…

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/326216,posel-kozak-wysadzil-wiceministra-daniluka.html#komentarze

http://wybrzeze24.pl/gazeta-gdanska-aktualnosci/pomorski-posel-zdymisjonowal-wiceministra

Tajemnicza dymisja? To poseł PiS wysadził wiceministra

Oficjalnie przyczyną odejścia wiceministra finansów są sprawy osobiste. Nieoficjalnie chodzi m.in. o konflikt interesów. Kto go wykrył? Poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Informacja o dymisji wiceministra, którą pierwsza podała telewizja TVN CNBC, była zaskoczeniem dla obserwatorów rynków finansowych. Jeszcze niedawno nazwisko Daniluka z imponującym CV (absolwent Wydziału Prawa UW, pracował m.in. w Generalnym Inspektoracie Nadzoru Bankowego, NBP i BGŻ) pojawiało się w gronie możliwych następców szefa Komisji Nadzoru Finansowego.

– Wiceminister był ostatnio odpowiedzialny za przygotowywanie projektów rozwiązań dotyczących instytucji działających w sektorze bankowym, ubezpieczeniowym czy kapitałowym. Nie ma jeszcze decyzji, kto przejmie jego obowiązki – mówi rzecznik resortu finansów Magdalena Kobos.

– Nie tylko sprawy osobiste przesądziły o tej dymisji. W kancelarii premiera dokładnie weryfikowaliśmy dwie interpelacje poselskie, które dotyczyły pracy wiceministra – usłyszeliśmy wczoraj od urzędnika KPRM. Autorem obydwu dokumentów jest gdyński poseł PiS Zbigniew Kozak. Zwracał on m.in. uwagę na możliwe nieprawidłowości w wyłanianiu firm zajmujących się informatyzacją resortu finansów. – To niedopuszczalne, że jako wiceminister był jednocześnie głównym rzecznikiem dyscypliny finansów publicznych, a zarazem kierował komercyjnym Stowarzyszeniem Audytorów Wewnętrznych IIA – Polska. To ewidentny konflikt interesów, gdyż ustalał reguły dla audytorów, nadzorował ich działanie i sam był audytorem – tłumaczy w rozmowie z „DGP” poseł Kozak.

teks interpelacji: 2011-02-10 interpelacja Grzegorz S-2010-60-audyt wewnetrzny

Przeczytano 551 razy