Zbigniew Kozak

Zbigniew Kozak

poseł na sejm Rzeczypospolitej Polskiej V i VI kadencji

Zbigniew Kozak gościem „Grunwaldzkiej 18″ w Radiu Gdańsk

Dnia 27 listopada poseł Kozak był jednym z gości programu „Grunwaldzka 18″ w Radiu Gdańsk. Dyskutowano o ostatnich wydarzeniach jakie mają miejsce w Pomorskim Centrum Traumatologii w Gdańsku. Poseł zapowiedział, że wicemarszałek województwa Leszek Czarnobaj ponosi polityczną odpowiedzialność za nieprawidłowości w PCT w Gdańsku.

Wicemarszałek województwa pomorskiego Leszek Czarnobaj ponosi polityczną odpowiedzialność za nieprawidłowości wykryte w Pomorskim Centrum Traumatologii – tak mówił w Radiu Gdańsk poseł PiS Zbigniew Kozak, który był gościem programu „Grunwaldzka 18″. Przypomnę, mówi się, że pozycja wicemarszałka Czarnobaja, który w Urzędzie Marszałkowskim odpowiada za służbę zdrowia – jest zagrożona, po tym jak wyszło na jaw, że w Pomorskim Centrum Traumatologii przeprowadzono 78 nielegalnych operacji plastycznych i sto okulistycznych. O sprawie zrobiło się głośno, gdy media ujawiniły przypadek nieudanego zabiegu, któremu poddała się w Gdańsku pacjentka ze Szwecji.
Poseł PiS Zbigniew Kozak mówił na naszej antenie, że trzeba wyjaśnić, kiedy sygnały o nieprawidłowościach dotarły do Urzędu Marszałkowskiego. Jego zdaniem, wicemarszałek Leszek Czarnobaj powinien wziąć polityczną odpowiedzialność za to co zdarzyło się w tej sprawie.
Pozostali goście programu „Grunwaldzka 18″ – Witold Namyślak z Platformy Obywatelskiej i Małgorzata Ostrowska z SLD bronili wicemarszałka Leszka Czarnobaja i podkreślali, że nadal powinien on pełnić swoją funkcję w zarządzie województwa. Zdaniem Małgorzaty Ostrowskiej, pozbawianie go stanowiska nie byłoby sprawiedliwe. Podobnego zdania jest Witold Namyślak z PO.
Ostateczną decyzję o składzie zarządu województwa podejmie pomorski sejmik. Według dzisiejszej „Polski – Dziennika Bałtyckiego” – Leszka Czarnobaja mógłby zastąpić dyrektor szpitala w Chojnicach Leszek Bonna.

Źródło:Radio Gdańsk

Przeczytano 7 razy