Zbigniew Kozak

Zbigniew Kozak

poseł na sejm Rzeczypospolitej Polskiej V i VI kadencji

Agent Mossadu zatrzymany na Okęciu? Pomógł w zamachu w Dubaju?

Jako członek grupy polsko-palestyńskiej polecam kolejny artykuł o działaniach państwa Izrael. Czemu Agent ma być przetrzymywany w Polsce? Tak bezpieczni jesteśmy jako Państwo dla agenta Mossadu?

Polecam artykuł z Gazety Wyborczej

Do zatrzymania doszło na początku czerwca na lotnisku Okęcie we Warszawie – ujawnił dziś na stronie internetowej niemiecki “Der Spiegel”. Izraelczyk został zatrzymany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania na wniosek prokuratury niemieckiej – potwierdził w sobotę rzecznik prokuratury.

Zatrzymany Uri Brodsky, prawdopodobnie logistyk wywiadu izraelskiego Mossad w Niemczech, jest podejrzany o udzielenie pomocy grupie agentów Mossadu, która dokonała 18 stycznia zabójstwa w Dubaju Mahmouda al-Mabhouha, jednego z założycieli zbrojnego ramienia Hamasu. – Został zatrzymany w Warszawie pod zarzutem posługiwania się fałszywym paszportem – potwierdził rzecznik prokuratury niemieckiej. – Teraz do Polski należy decyzja, czy wyda go Niemcom – dodał. Według „Der Spiegel” (artykuł ma się ukazać w poniedziałkowym wydaniu), mężczyzna przedstawiający się jako Uri Brodsky, został zatrzymany na początku czerwca gdy przyleciał na lotnisko w Warszawie

Śledczy z Dubaju twierdzą, że za zamachem stoi Izrael, policja w Dubaju opublikowała listę 26 podejrzanych (12 Brytyjczyków, 6 Irlandczyków, 4 Francuzów, 3 Australijczyków i jednego Niemca) wraz z fotografiami, wskazując, że ich paszporty były autentyczne, ale podejrzani posłużyli się nimi udając właścicieli tych dokumentów.

Uri Brodsky – według Spiegla – pomógł jednemu z członków grupy Mossadu uzyskać w 2009 r. paszport niemiecki.

Niemieckie służby od kilku miesięcy badały w jaki sposób ten paszport trafił do agenta Mossadu, który posłużył się nim wjeżdżając do Dubaju. Izraelski wywiad – pisze Spiegel- był pewien, że Niemcy nie rozwikłają kombinacji z paszportem.

Paszport został wydany 18 czerwca 2009 r. w Kolonii mężczyźnie, który podał, że nazywa się Michael Bodenheimer, i który wylegitymował się paszportem izraelskim wydanym pod koniec 2008 r. Twierdził, że mieszka w Kolonii i przedstawił wyciąg z aktu małżeństwa swoich rodziców, których rodzina była prześladowana przez nazistów.

Jaki związek ma z tym zatrzymany w Warszawie Uri Brodsky nie jest jeszcze do końca jasne.

Jak pisze „Der Spiegel”, izraelska ambasada w Warszawie interweniowała już u władz polskich, by wstrzymać ekstradycję agenta do Niemiec.

Źródło: Gazeta Wyborcza
Więcej… http://wyborcza.pl/1,75248,8006073,Agent_Mossadu_zatrzymany_na_Okeciu__Pomogl_w_zamachu.html#ixzz0qeWnVims

Przeczytano 9 razy